O firmie

Home » O firmie

Samodzielną działalność gospodarczą w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych prowadzimy nieprzerwanie od lutego 2008r. Po reorganizacji, która miała miejsce w lipcu 2012r., funkcjonujemy w obecnym kształcie jako spółka cywilna prowadzona przez dwóch projektantów: Jakuba Tomalika i Przemysława Kaletę. Najwyższy standard naszej działalności oparty jest na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w renomowanych biurach inżynierskich przy współpracy z cenionymi architektami.

Nasz zespół tworzą ludzie, którzy czerpią osobistą satysfakcję z każdej kolejnej realizacji odczuwając „radość tworzenia” ciekawych projektów. Od samego początku działalności przyjęliśmy zasadę współpracy z dobrymi inżynierami i architektami, gdyż to właśnie oni kształtują przyszłość firmy. Obecnie w firmie pracuje kilku inżynierów, w tym trzech z uprawnieniami projektowymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Tworzą zgrany zespół mający możliwość realizowania swoich ambicji zawodowych, a wszystko zawsze w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Większość współpracujących inżynierów w naszej firmie to absolwenci Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. W naszym zespole znajdują się również pracownicy naukowi  Politechniki Wrocławskiej co zapewnia nam stały i szybki dostęp do najnowszych standardów i rozwiązań w dziedzinie budownictwa i inżynierii materiałowej.

Nowoczesne wyposażenie techniczne naszego biura obejmujące licencjonowane stanowiska komputerowe z zainstalowanym oprogramowaniem projektowym firmy Autodesk (AutoCAD),oprogramowaniem wspomagającym analizę statyczno-konstrukcyjną (Autodesk Robot Structural Analysis Professional), oraz wdrożony system projektowania BIM w oparciu o oprogramowanie Tekla Structures.

Znajomość nowoczesnych technologii budowlanych oraz posiadanie zaawansowanego oprogramowania statyczno-konstrukcyjnego umożliwia nam sprawne projektowanie zgodnie z najnowszymi trendami na rynku. Dzięki temu doskonale sprawdzamy się również w zakresie doradztwa technicznego, opiniowania dokumentacji projektowej oraz optymalizacji kosztów budowy.

Każde zadanie projektowe, którego się podejmujemy, na etapie realizacji inwestycji jest przez nas prowadzone w formie nadzorów autorskich.

Projektanci Jakub Tomalik i Przemysław Kaleta są laureatami konkursu Inżynier Roku za rok 2015 organizowanego przez Dolnośląską Izbę Inżynierów Budownictwa.

 

mgr inż. Jakub Tomalik

główny projektant

mgr inż. Przemysław Kaleta

główny projektant